EKRAN TAMİRİ

 

TÜM LAPTOP MODELLERİNİN EKRAN TAMİRİ YAPIYORUZ..!!

 BİZE ULAŞIN
0212 543 49 51  OFFİCE MARKET
 EKRAN TAMİRİ
 
Laptoplarda, ekran görüntüsünden kaynaklanan durumlarda, her zaman bir arızadan şüphelenmemek gerekir. Her zaman ekran kararması demek arıza demek değildir.
Eğer laptopunuzun ekranında görüntü farklılığı varsa: ekran rengi mat bir görüntüye sahipse, ya da görüntü çok parlaksa, bu sizin fonksiyon tuşlarınızdan ya da bios ayarlarınızdan kaynaklı, yazılımsal bir sorun olabilir. Bu durumda, ekran kartından, invertörden, ekranın florasan lambasından şüphelenmeden önce (ki bu arızalar kendilerini zaten daha farklı şekillerde belli ederler) bios ayarlarınızı, ve fonksiyon tuşlarınızı kontrol etmelisiniz.
Laptopunuzun ekranından aldığınız görüntü eğer mat ise: bios ekranından parlaklık ayarı yapmayı, ya da fonksiyon tuşlarını kontrol etmelisiniz.
Dönemimizde herkes para kazanma derdindedir ve laptop parçalarının arızalanması durumunda tamirlerinin zor olması nedeniyle parçalar değiştirilir. Ve bu parçaların maliyetleri de biraz yüksek olduğundan dolayı, laptopunuzda ekran sorunu gördüğünüz bir durumda, teknik servis, bunun, herhangi bir parçadan kaynaklandığını sizden parça değiştirme ücreti alabilir, ancak belki de yaptığı sadece ayar değiştirmektir. Bu nedenle laptop tamiri için gittiğiniz servisin güvendiğiniz bir servis olmasına dikkat etmelisiniz.