Laptop-Batarya
                            Laptop-Batarya

OFFİCE MARKET

FLORYA   SAMSUNG  LAPTOP BATARYA ADAPTÖR SATIŞ VE TAMİR HİZMETİ

 

HER MARKA HER MODEL TOSHİBA LAPTOP BATARYA VE ADAPTÖRÜNÜ SİZLERE SAĞLIYORUZ !!!

 

ADRESE TESLİM HİZMETİMİZDEN YARARLANABİLİRSİNİZ…!!!

 

BİZDEN FİYAT ALMADAN BATARYA – ADAPTÖR ALMAYIN

 

 

 

ORJİNAL –MUADİL BATARYA VE ADAPTÖR

 

 

ARAYIN YARDIMCI OLALIM …

 

 

0212 543 49 51 PBX

0542 345 55 50

 

OFFİCE MARKET

 
Kullanım Bilgileri
İlk Kullanım
 
Yeni bataryanız minimum şarj ile geldiği için ilk kullanımdan önce en az on-on iki saat kesintisiz şarj edilmelidir. Bataryanın tam performansına ulaşması için bir kaç kez şarj deşarj işlemi ugulanması gereklidir. Ancak bu uygulamadan sonra pil tam pil ömrü kapasitesine ulasabilir.
Tavsiyeler
•Cihazınızı sürekli elektrikle kullanmayı seçtiğiniz durumlarda, pilinizi tam şarjlı bir şekilde, cihazdan ayrı olarak, kuru bir yerde saklamanız ve ayda en az bir kez doldurma-boşaltma işlemini yapmanız gerekmektedir. Bu, pilin uzun ömürlü olması için tavsiye edilir.
•Bataryanın şarj olurken ve boşalırken ısınması doğaldır.
•Bataryayı düşürmeyiniz, darbeden koruyunuz. Kötü kullanım bataryanın iç devrelerine ve içindeki li-ion pillere zarar verebilir.
•Bataryayı nemli veya ıslak ortamda bırakmayınız.
•Bataryanızı metal parçalarla aynı ortamda saklamayınız, temas ettirmeyiniz ve kısa devre yaptırmayınız.
•Bataryayı çok sıcak ortamlardan , ateşten ve direkt güneş ışığından uzak tutunuz.Bataryanın aşırı sıcağa maruz kalması ve korunmasız kalması patlamaya sebep olabilir.
Laptop Batarya Kullanım Süresi ve Şarj Ömrü Nasıl Uzatabiliriz?
 
Masaüstü bilgisayarın yerini diz üstü bilgisayarları almasıyla birlikte şarj problemleri de ortaya çıkmaya başladı. Herkes laptoplarını daha uzun süre kullanmayı istiyor. Hiç beklemediğiniz anda şarjı biten bu bataryalar oldukça canımızı sıkar. Canımızın sıkılmamasını ve bu bataryaların ömürlerini bir nebze olsun arttırabilirsiniz.
 
1- Eğer office uygulamalarını kullanıp internet ve veri aktarımını kullanmayacaksanız Wi-Fi ve BlueTooth’u kapatın Laptoplarda bu işlemi kısa yoldan kapatabileceğiniz kısayol tuşları ya da ekranınızdaki programlardan bu hizmetleri devredışı bırakın. Gereksiz yere açık kalan Wi-Fi ve BlueTooth’u kapattığınızda tasarruf sağlayacaksınız.
 
2-) Laptoplarınızda oyun oynamamaya dikkatetmelisiniz. Sadece batarya ile kullanımlarında aşırı derecede güç gerektirip, ekran kartı ve işlemcinin çalışmasını arttıracaktır. Bu da sizin bataryanızın daha kısa sürede tükenmesine neden olur. Yine benzer şekilde, DVD izlemek, müzik dinlemek gibi multi medya aktiviteleriniz de bu süreyi kısaltacaktır. Ama yine de film izlemek istiyorsanız bunu optik sürücünüz içerisindeki bir DVD’den yapmak yerine, o videoyu hard diskinize kopyalayın. Harici bir uygulama olarak çalışan optik sürücü ayrı bir güç harcayacağından bataryanızın kullanım süresini azaltır.
3-) Kullanmadığınız anda laptop unu zun bekleme konumuna geçmesini sağlayacak Windows güç seçeneklerini ayarlayın. Örneğin bir 10 dakika hiçbir şey yapmadığınızda hard diskinizi ve ekranınızı kapatacak şekilde gerekli ayarlamaları yapın.
4-) Laptop unu zun fire wire bağlantı, USB cihaz ve optik sürücü gibi harici donanımlarınızı devre dışı bırakın. Hatta mouse kullanmak yerine laptop unuzdaki touch pad’i kullanmanızda fayda vardır.
 
5- )Ekran parlaklığınızı ayarlayın. Yüksek seviyedeki ışık bataryanızın ömrünü kısaltacaktır. Güç seçeneklerinden ekran parlaklığını düşürmeni laptop un kullanım süresini arttıracaktır.
 
 
 
Bu tür uygulamaları yaptığınızda laptop unu zun batarya kullanım süresini uzatırsınız uzatırsınız.
Benzer şekilde yine bu bataryaların bir de kullanım ömürleri vardır. Özellikle bundan fazlasıyla şikayet ederiz. Yanlış kullanımların etkisiyle birlikte ortalama 2 sene kullanım ömrü olan bataryalar daha senesini doldurmadan bozulmakta ve gerekli performansını sağlayamamaktadır. İşte bu bataryanın ortalama ömrünü uzatmak için yapmamız gerekenleri de şöyle sıralayabiliriz.
 
 
 
 
 
1- ) Öncelikle yeni bataryaları kullanmadan önce mutlaka tam şarj etmelisiniz. Yeni olan bir bataryanın tam performans sağlaması için birkaç kez şarj-deşarj olması gerekir.
 
2-) Laptop unuzun bir süre bataryada kullanmayacaksanız (örneğin bir iki hafta süresince evde prizde kullanacaksanız) laptop unuzun bataryasını çıkarabilirsiniz. Laptop unuz tam şarj olduktan sonra prizden gelecek akımı keserler (Li-ion bataryalar için) Fakat kablodaki herhangi bir kopuklukta ya da siz farkında olmadan çıktığında tekrar deşarj olmaya başlar. Siz bunu bir süre sonra farkedip tekrar prize taktığınızda bataryanız tam olarak deşarj olmadığından tekrar şarj olmaya başlar bu da bataryanın ömrünü azaltacaktır. Ayrıca bu durumun bir de dezavantajı vardır. Laptoplar masaüstü bilgisayarlara göre daha hassastırlar. Elektrik hattındaki herhangi bir voltaj düşüklüğünden oldukça kolay etkilenebilirler. Bu yüzden pilde kullanılması daha makbuldür. Çünkü herhangi bir elektrik kesintisinde ya da voltaj düşüklüğünde batarya devreye girip laptopun kapanmasına engel  olur.
3-) Bataryayı dondurucu soğuk ya da çok sıcak ortamlarda muhafaza etmeyin. Isınan bataryalar hızlı deşarj olurken, soğuk bataryalar ise gerekli gücü hemen üretemedikleri için zorlanacaktır.
4-) Bataryanızı kullanmadığınız durumlarda dolu olarak muhafaza edin. Yalnız haftada bir ya da iki haftada bir kez mutlaka sadece bataryanızı kullanarak bu bataryaların deşarj olmasını sağlayın. Zira hiç kullanılmayan bataryalar durdukları yerde deşarj olacaktır.
 
 
Bu işlemleri gerçekleştirdiğimizde laptopların bataryadaki kullanım sürelerini ve ömürlerini bir nebze azaltmış olursunuz.