BAKIRKÖY HP LAPTOP TAMİRİ-0212 543 49 51/ÜCRETSİZ ARIZA TESPİTİ..

BAKIRKÖY-HP-SERVİSİ
BAKIRKÖY-HP-SERVİSİ

BAKIRKÖY HP TAMİR MERKEZİ 0212 543 49 51  BİZE ULAŞIN

HP TAMİR MERKEZİ olarak HP LAPTOPLARDA  sık karşılaştığımız arızalar:
Isınma kaynaklı arızaları önlemenin en kolay yolu erken dönemde yapılacak donanım bakımıdır. Çalışan laptop tozu ve kiri çevreden elektrik süpürgesi gibi çeker. Zamanla laptopun soğutma sistemi ve fanlı toz ile dolar. Laptop çalışırken önce aşırı ısınmaya başlar, giderek çalışırken kapanır hale gelir. Bu dönemlerde bakım yapılmazsa anakart arızaları ortaya çıkar.
Soğutucu fan kullanmak ve laptopu tozlu, yumuşak zemin üzerinde değil de, sert zemin üzerinde çalıştırmak mutlaka gereken önlemlerdir.
Bilindiği gibi laptoplarda donanım, masaüstü bilgisayara göre çok daha dar bir alana sıkışır. Çalışan elektronik bir cihazda ısınmayı azaltabilmek en önemlisidir. Zaman içinde çalışan elektronik parçaların üzerinde toplanan toz, nem, ve muhtelif kimyasal parçacıklar zarar vermeye başlar. Bu yüzden en fazla iki yılda bir “Genel Donanım Bakımı” dediğimiz işlem tavsiye edlilir. Bu işlem yapılınca laptop büyük oranda ilk günkü temiz haline geri dönmüş olur. Kesinlikle performansı artar.
Çalışmayan laptopta hasar anakarta kadar gitmiş ise makina ile çipset onarımı yada değişimi yapılır.Servisimizde yıllardan beri bu işlem başarı ile uygulanmaktadır. Cihazın yapısına, gücüne ve anakartın durumuna göre başarı süresi değişiklik gösterebilir.. Genelllikle ekonomik ve verimli olarak devam etmekte olan bir tamir şeklidir.
Mekanik problemlerin çözümü için uygun yedek parçalar kullanılır. Müşteri tercihine göre orijinal parçalar kullanılır.
Ekran kırılmalarında orijinal led ekranlar kullanılarak genelde aynı gün ürün teslim edilir.
Kasa ve klavye hasarları tamir edilir. Veya birebir uyumlu orijinal ürünlerle değiştirilir.Bir cevap yazın