Avcılar Veri Kurtarma Merkezi

veri-kurtarma-merkezi
veri-kurtarma-merkezi

Avcılar Veri Kurtarma Merkezi

Bilgisayarlar bir girdi tam girdi insanların yaşamına ve bugün çok değişik amaçlar için bilgisayarlar kullanılıyor. Eskiden kullanılan defter, hesap makinesi, fotoğraf makinesi vb. şeylerin yerine artık tamamen bilgisayar ile tüm işlerini hallediyorlar. Kendilerine ait bilgilerini kaydediyorlar. Çekmiş oldukları fotoğrafları saklıyorlar. İşlerini kağıt üzerinde bilgisayar üzerinden hallediyorlar derken bilgisayarların kullanım alanı oldukça geniş. Kişilerin kişisel deposu olarak da adlandırmak mümkün. Hem iş, hem eğitim, hem eğlence amaçlı olarak kullanılan bilgisayarlar verilerin saklandığı yerler ama kimi zaman farklı nedenlerden dolayı veriler kayboluyor ki, bu noktada da Avcılar veri kurtarma merkezi firması devreye giriyor.

veri-kurtarma-1
veri-kurtarma-1

Bilgisayarlar üzerinde yer alan bilgilerin kaybolmasının çok farklı nedenleri bulunuyor. Virüsler, dışarıdan hacker denen kişilerin yapmış oldukları siber saldırılar, yanlışlıkla silinmeler, fiziksel arızalardan dolayı oluşan problemler, kullanılan kimi programlar verilerin kaybolmasının temel nedeni olabiliyor ama nedeni ne olursa olsun Avcılar veri kurtarma merkezi alanında son derece kapsamlı olarak hizmet veren bir firma. Alanında uzman, eğitim almış kişiler ile bu alanda son derece profesyonel hizmet veriyor. Üstelik bu hizmet sadece hard disk için verilen bir hizmet ile de sınırlı kalmıyor. Harici diskler, flash diskler, sunucu kurtarma, raid kurtarma gibi çok değişik alanlarda çok özel bir biçimde kurum tarafından ayrıntılı olarak hizmet veriliyor.

Avcılar veri kurtarma merkezi  firması nasıl çalışıyor sorusunun yanıtı da şu biçimde verilebilir. Öncelikli olarak kişiler eğer kendi mevcut cihazlarında herhangi bir veri kaybı yaşıyor ise bunu firma ile iletişime geçerek sorunun nereden kaynaklandığını, nasıl olduğunu ayrıntılı bir biçimde bildiriyorlar. Bununla ilgili olarak müşteri temsilcisi bu konuda ne yapılacağı konusunda başvuru yapan müşteriyi yönlendiriyor.  Bu noktada bilgisayar ya da diğer verilerin bulunduğu ekipmanın ama kurum yetkileri bizzat yanına giderek ama firmaya alarak en seri, en kalıcı biçimde özel yöntemler ile bilgileri eksiksiz olarak kurtarıyor ve tüm bilgilerin kurtarıldığından emin olduktan sonra gerekli testlerden geçtikten sonra ilgili ürün müşteriye teslim ediliyor ve bundan sonra da ilgili kişi sorun hiç yaşanmamış gibi cihazını kullanıyor.