CEVİZLİBAĞ BARKOD YAZICI TAMİRİ/0212 543 49 53

barkod-yazıcı-tamiri


Cevizlibağ Barkod Yazıcı Tamiri
Barkod Yazıcı Nedir?
Değişik kalınlıkta olan dik çizgi ile bu dik çizgilerin arasında bulunan boşluklardan oluşan barkod, verilerin farklı bir ortama yanlışsız bir şekilde aktarılması amacıyla kullanılmaktadır. Barkodlar, ürün kodu ve ürün ismi gibi bilgileri içermemesi gerektiği gibi yalnızca ürüne ait referans numarası bulunuyor olmalıdır. Barkod üzerinde yer alan referans numarası, bilgisayara tanıtıldığında o ürüne ait tüm verileri detaylı bir biçimde bilgisayar ortamına aktarır. Barkod basmak yani barkod yazdırmak amacıyla kullanılan yazıcılara barkod yazıcı denmekte ve piyasada pek çok değişik marka ve modelde barkod yazıcı bulunmaktadır. Barkod yazıcınız ile ilgili bir problem yaşamanız durumunda ise Cevizlibağ barkod yazıcı tamiri hizmeti veren firmamızdan yardım alabilirsiniz.
  Direk Termal Baskı Yöntemi,
Direk termal baskı yöntemi ile ısıya dayanıklı bir kağıt, tıpkı faks makinelerinde de yapıldığı gibi kağıt, ısıtılıp yakılarak baskı işlemi yapılmaktadır. Baskı işleminin ardından kağıdın yakılması nedeniyle siyah renge dönüşmüş olur ve direk termal baskı yöntemi, kısa süreli kullanımlar için uygun olan kısa süreli bir baskı çeşididir. Bu yöntem, güneş, çevresel faktörler, ısı ve ışıktan dolayı bozularak dağılabilirler. Direk termal baskı yöntemi, etiket ömrü kısa olması nedeniyle kısa süreli etiketler için ideal olduğu gibi yakarak basım işlemi gerçekleştiğinden dolayı ribon masrafı da yoktur ve ısıya dayanıklı termal etiket kullanılmaktadır.
Termal Transfer Baskı Yöntemi,
Termal transfer baskı yönteminde yakma işlemi olması nedeniyle kağıt yerine ribon kullanılmakta ve baskı işlemi de ribonun ısıtılarak, kağıt üzerine yapıştırılması ile oluşmaktadır. Termal transfer baskı yöntemi, çevresel faktörlerden etkilenmemesi nedeniyle de daha uzun ömürlü olan daha dayanıklı bir baskı yöntemidir. Termal transfer baskı yönteminde yakma işlemi olmadığı için ribon masrafı vardır ve etiket ömrü oldukça uzun olduğu gibi her türlü etikete de baskı yapılabilmektedir.
Barkod Yazıcıların Çalışma Şekli,
Yazma işlemini şerit üzerinde mevcut olan mürekkebi iğne aracılığıyla kağıda nokta şeklinde vurarak gerçekleştiren nokta vuruşlu barkod yazıcılar, yazma işlemini şerit üzerinde bulunan mürekkebi kağıda püskürterek gerçekleştiren mürekkep püskürtmeli barkod yazıcılar, yazma işlemini toneri elektiriksel olarak kağıda püskürterek gerçekleştiren toner kullanan barkod yazıcılar ve yazma işlemini mevcut bir termal baskı kafasının kağıdı direk olarak yakması ve şeridin karbon kağıdını boyması şeklinde gerçekleştiren yakarak yazdıran barkod yazıcılar olmak üzere dört çeşittir. Hangi çeşit barkod yazıcı kullanmakta olursanız olun, barkod yazıcınız ile ilgili bir sorun yaşamanız ya da arıza durumunda Cevizlibağ barkod yazıcı tamiri firmamız ile iletişime geçerek probleminizi giderebilirsiniz.